• Producent: Electronic Arts
  • Kategoria: Gry Xbox 360
  • Wersja językowa: polska
  • Grupa wiekowa: 16+
  • Tryb multiplayer: tak
  • Gatunek: wyścigi

Wersja językowa: angielska

Wydanie: EU

Nośnik: DVD


Need for Speed: The Run to kolejna odsłona wyśmienicie znanej serii gier wyścigowych, która na przestrzeni lat powracała w wielu rozmaitych postaciach. Gracze dostali jednocześnie z reguły zręcznościowe produkcje (Hot Pursuit), jak i tytuły kładące większy nacisk na aspekty symulacyjne (Shift 2 Unleashed). The Run należy do pierwszej kategorii i gwarantuje potężną porcję adrenaliny, wzbogaconą o dość nietypowe rozwiązania dla gatunku wyścigów.

W Need for Speed: The Run wcielamy się w niejakiego Jacka, który jest winny pieniądze organizacji przestępczej znanej jako The Mob. Bohater może spłacić dług przez wygranie nielegalnego i niebezpiecznego wyścigu, rozgrywającego się na trasie od San Francisco do Nowego Jorku. Jack nie ma wyboru i musi zabrać udział w tej szalonej rywalizacji, a także dojechać na metę jako pierwszy. Od tego zależy przecież jego życie.

Nielegalny wyścig poprzez USA pozostał podzielony na bardzo przeróżne odcinki. W kolejnych stanach ścigamy się na ulicach takich miast jak San Francisco, Nowy Jork, Las Vegas, Denver czy Detroit. Rywalizacja toczy się nie tylko w ogromnych metropoliach, lecz też w wąskich kanionach czy na górskich trasach pokrytych śniegiem. Twórcy przygotowali w sumie 325 kilometrów dróg wzorowanych na prawdziwych lokacjach.

szerokim zaskoczeniem i nowością w The Run są sceny, w których wychodzimy z samochodu. Tego typu sekwencje są dynamiczne i zostały zrealizowane przy pomocy lubianych „quick-time eventów". Gracz musi więc wciskać optymalne kompozycje klawiszy i w ten sposób popychać akcję do przodu. Dzięki fragmentom „pieszym" gra eksponuje się na tle konkurencji i jednocześnie zyskuje bardziej filmowy klimat.

Need For Speed: The Run jest napędzany silnikiem graficznym Frostbite 2, którego użyto m.in. Do produkcji Battlefielda 3. Nie zabrakło także systemu Autolog, znanego z poprzedniej odsłony serii Need For Speed. Technika pozwala śledzić sieciowe statystyki i porównywać je z osiągnięciami innych graczy.

Produkty podobne

Produkty najpopularniejsze w kategorii Gry Xbox 360