Need For Speed Hot Pursuit (Xbox 360)

chwilowy brak towaru

  • Producent: Electronic Arts
  • Kategoria: Gry Xbox 360
  • Wersja językowa: polska
  • PEGI (wiek gracza): 12+
tryb gry: single / multiplayer
tryb multiplayer: Internet
ilość graczy: 1-8
wymagania wiekowe: brak ograniczeń

Need for Speed: Hot Pursuit to kolejna odsłona rewelacyjnie znanej linii gier wyścigowych rozpoczętej w 1994 roku przez producenta Electronic Arts. Tym razem za jedną z najmocniej dochodowych marek w historii rozrywki elektronicznej wzięło się studio Criterion Games, które znamy z konsolowych, szalonych wyścigów Burnout. Jak przeważnie w grze pojawiają się najszybsze i najdroższe licencjonowane modele samochodów.

Hot Pursuit odwołuje się do dwóch części kolekcji o tej samej nazwie i stanowi świeże podejście do tematu pościgów z policją. W grze uzyskujemy rozbudowaną kampanię, w której wcielamy się jednocześnie w policjanta jak i uciekającego kierowcę. Autorzy nie zaprezentowali rozbudowanej fabuły, bo ich zdaniem bardziej liczą się same wyścigi. Kariery obu stron „konfliktu” na szosie składają się z kilkudziesięciu wyzwań i scenariuszy. Sama rozgrywka to zręcznościowy model jazdy, widowiskowe sceny i ujęcia (kiedy spychamy lub eliminujemy inne pojazdy) oraz specjalne umiejętności. Policjanci mogą przykładowo rozstawiać zasadzki i blokady a uciekinierzy zakłócać pracę radaru.

Ważnym elementem Hot Pursuit w wydaniu Critetion Games jest tryb rozgrywki wieloosobowej i integracja gry z siecią. Za wszystko odpowiada rozbudowany system Autolog, który zbiera dane na temat naszych wyników i zestawia je z dokonaniami znajomych. To pozwala w prędki sposób znaleźć świeże formy zabawy – możemy przykładowo spróbować pobić rekord nabity kilka minut temu przez innego gracza. Autolog pozwala jeszcze dzielić się obrazkami i filmami z wyścigów, publikować komentarze czy umawiać się na wspólną grę.

Od strony wizualnej gra przedstawia się naprawdę należycie i może pozytywnie zaskoczyć znakomitymi efektami pogodowymi, wielkim otwartym światem (Seacrest Country), płynnymi zmianami pory dnia i nocy, a także widowiskowym oświetleniem. W Hot Pursuit nie mogło oczywiście zabraknąć licencjonowanych samochodów. Każdy z nich pozostał produkowany z dużą dbałością o szczegóły.

Produkty podobne

Produkty najpopularniejsze w kategorii Gry Xbox 360