• Producent: Warner Brothers Entertainment
  • Kategoria: Gry Xbox 360
  • Wersja językowa: angielska
  • PEGI (wiek gracza): 18+
  • Tryb multiplayer: tak
  • Gatunek: akcja

Wersja językowa: angielska

Wydanie: EU

Nośnik: DVD


MORTAL KOMBAT KOMPLETE EDITON mieści nie tylko samą grę, lecz też wszystkie wydane do tej pory dodatki DLC. Składają się na nie świeże postacie wojowników: Skarlet, Kenshi, Rain a także nikczemny prześladowca ze świata snów - Freddy Kruger. Na dodatek znaleźć w nich można 15 tradycyjnych strojów i trzy klasyczne Fatality dla postaci Scorpiona, Sub-Zero, Reptile'a. W nowym Mortal Kombat nacisk położony został na brutalność i bezkompromisowość. Walki są nie tylko dynamiczne,zwykle niezwykle krwawe, co dla entuzjastów kolekcji jest bez dwóch zdań wielką zaletą. Pod względem mechaniki rozgrywki nowy Mortal Kombat stanowi unowocześnioną wersję starych, dwuwymiarowych odsłon kolekcji. Oznacza to, iż zmagania, choć ukazane w trójwymiarze, odbywają się w przestrzeni 2D. W ten sposób twórcy zapragnęli powiązać klasykę z progresywnością. Ta ostatnia reprezentowana jest także poprzez zupełnie nowy silnik graficzny, zaprojektowany specjalnie na potrzeby nowego Mortal Kombat

Z nowości, które zostały ujęte w grze, warto wymienić dwa tryby rozgrywki: Story Mode (który nie jest tylko miernym dodatkiem, a pełnowartościowym elementem), a także Tag Team. W przypadku tego ostatniego chodzi oczywiście o bitwy dwuosobowych zespołów – w rozgrywce sieciowej oznacza to możliwość uczestniczenia w walce nawet czterech graczy równocześnie. W ramach trybu multiplayer nabywcy Mortal Kombat mogą również wziąć udział w klasycznych walkach 1-na-1 (także offline przy jednej konsoli) oraz w trybie Co-op Arcade Mode. Inną nowością jest tryb wyzwań, w którym bohaterowie gry muszą zmierzyć się z określonymi zadaniami, m.in.: pokonać nacierające na gracza hordy zombie, czy wygrać walkę wykonując wyłącznie ciosy specjalne. Uzupełnieniem tego są zróżnicowane mini-gierki dla wszelkich bohaterów gry.

Innowacją w serii jest też system X-Ray, służący do wyprowadzania specjalnych ataków. Opiera się on na podzielonym na trzy części pasku energii, ładowanym poprzez blokowanie ataków i zadawanie normalnych ciosów. Po naładowaniu paska mamy możliwość wykonać potężne combosy, typowe dla wszystkich wojowników w grze.

Produkty podobne

Produkty najpopularniejsze w kategorii Gry Xbox 360