• Producent: Eidos Interactive
  • Kategoria: Gry Xbox 360
  • Wersja językowa: angielska
  • Grupa wiekowa: 16+
  • Gatunek: akcja
Game of the Year Edition gromadzi dodatkowe cztery mapy i możliwość gry jako Joker w dodatkowych wyzwaniach..

Arkham Asylum jest fikcyjnym szpitalem psychiatrycznym, w którym są zamknięci najgroźniejsi przestępcy. Akcja gry zaczyna się kiedy do ośrodka przybywa Batman i pojmany przez niego Joker. Szaleniec ma jednak w zanadrzu podstępny plan. Najpierw ucieka strażnikom, a potem uwalnia wszelkich pacjentów, którzy chcą zabić Batmana. Główny bohater musi umknąć z pułapki i stawić czoła Jokerowi.Przy produkcji gry zatrudniono dużo osób, które są znane fanom uniwersum DC. Za fabułę odpowiedzialny jest Paul Dini, zajmujący się pisaniem scenariuszy do seriali animowanych. Autor pracował między innymi przy takich kreskówkach jak Superman i Batman. Głównemu bohaterowi głosu użyczy Kevin Conroy, natomiast Jokera zagra Mark Hamill. W przeszłości wielokrotnie dubbingowali oni postacie, w które się wcielą.

Oprócz zwyczajnych wrogów Batman musi stawić czoła swym największym rywalom. Wśród nich znajdą się pomiędzy innymi: Pingwin, Harley Quinn, Killer Croc i Mr. Freeze. Bohatera będą jednak wspierać sojusznicy na przykład komisarz James Gordon. Na razie ujawniono 16 postaci znanych z komiksów, które pojawią się w grze. Nie jest jednak wykluczone, iż ich ilość się zwiększy.

System walki wręcz, chociaż prosty do wytrenowania, ma oferować niemało kompozycji ciosów. Jego obsługa ogranicza się do wciskania czterech klawiszy: uderzenia, kontrataku, ogłuszenia i uniku. Łączenie ich w sekwencje zaowocuje wyprowadzaniem ataków specjalnych. Oprócz gołych pięści Batman skorzysta z wielu gadżetów. Peleryna pozwoli na przykład szybować na niewielkie odległości, a dzięki rzucanym ostrzom pozbędziemy się wrogów z dystansu.

Otwartą walkę urozmaicą zadania, w których należy zabijać wrogów z ukrycia. Będzie to o mnóstwo prostsze jeśli skorzystamy ze specjalnych gogli. Ich użycie upraszcza wykrywanie przeciwników choćby jeśli znajdują się za ścianą.

Produkty podobne

Produkty najpopularniejsze w kategorii Gry Xbox 360