Rise of the Tomb Raider (PS4) Ocena produktu:

od 69,00 PLN

oszczędzasz do 47%

  • Producent:
  • Kategoria: Gry PlayStation4
  • Grupa wiekowa: 18+
  • Gatunek: akcja
  • Wersja językowa: angielska

PREMIERA: 11.10.2016

Zawartość edycji Rise of THE tomb raider – 20. Rocznica linii:

- limitowany artbook
- limitowane opakowanie

Zawartość płyty z grą:

- Nowy rozdział w kampanii "Więzy Krwi"
- Nowy tryb wytrzymałościowy w rozgrywce kooperacyjnej - Nowy dodatek "Koszmar Lary"
- Nowy, arcytrudny poziom trudności w ramach kampanii głównej
- Wszystkie stroje, bronie i karty wyprawy, udostępnione w ramach przedsprzedaży
- Nowy strój do niskich temperatur, a także broń inspirowane grą Tomb Raider III
- Pięć tradycyjnych modeli Lary Croft – zagraj wybierając ulubione wcielenie!
- Wszystkie opublikowane dotąd DLC, między innymi:

  • Baba Yaga: Świątynia Wiedźmy – 3 godziny nowej fabuły
  • Tryb wytrzymałościowy
  • Przebudzenie zimnej ciemności – walka z kolejnymi falami zarażonych wrogów
  • Dwanaście nowych strojów i siedem nowych broni
  • Ponad 35 kart wyprawy

Rise of the Tomb Raider to jedenasta produkcja o przygodach Lary Croft, a zarazem druga po restarcie serii dokonanym w 2013 roku za sprawą gry Tomb Raider. Tak jak w przypadku wspomnianego tytułu, mamy do czynienia z dziełem zespołu Crystal Dynamics, które reprezentuje gatunek przygodowych gier akcji z widokiem TPP i cechuje się sporą dawką brutalności oraz wieloma aspektami survivalowymi.

Omawiana produkcja kontynuuje historię opowiedzianą w poprzedniczce. Wydarzenia, jakie miały miejsce na wyspie Yamatai, odcisnęły piętno na bohaterce, czyniąc ją twardszą i bardziej bezwzględną, a zarazem niespokojną kobietą. Lara dąży do wypełnienia pisanego jej przeznaczenia – stania się tytułowym „rabusiem grobowców".

Jeśli chodzi o mechanikę rozgrywki, twórcy pozostali w obszernej mierze wierni rozwiązaniom z Tomb Raidera. Nadal pokaźne znaczenie odgrywa ciche przemykanie za plecami wrogów i posługiwanie się narzędziami w typu łuku, lecz nie brakuje także sekwencji, w których angażujemy się w regularną wymianę ognia. Co pokaźne, tym razem opowieść zabiera nas w zróżnicowane zakątki świata, oferując pokaźniejsze i bardziej otwarte lokacje – suma nowych obszarów jest około trzy razy obszerniejsza niżeli tereny, które zwiedzaliśmy na Yamatai. Co za tym idzie, pokaźniejszy nacisk położono na eksplorację. Warto również wspomnieć, iż deweloper odpowiedział na uwagi entuzjastów i wśród wykreowanych miejsc umieścił obszerniejszą liczbę grobowców i katakumb, czyli charakterystycznych dla linii lokacji.

Tak jak poprzednio, twórcy dołożyli starań, żeby zapewnić zapierające dech wrażenia wizualne. Skok jakościowy w stosunku do Tomb Raidera zagwarantuje zwłaszcza fakt, iż Rise of the Tomb Raider od początku powstawał z myślą o konsolach ósmej generacji (PlayStation 4, Xbox One). Na koniec nadmieńmy, że w roli Lary Croft po raz kolejny wystąpiła Camilla Luddington.

Produkty podobne

Produkty najpopularniejsze w kategorii Gry PlayStation4